Ще один рік «Шахтар» розпочав з перемоги, обігравши французький «Ренн» у першому матчі плей-офф Ліги Європи – 2:1.

Гру очікували з деяким побоюванням. Ще восени багато говорили про молоду команду, в якій небагато гравців мають великий досвід виступів у єврокубках. Все це повністю переноситься на єврокубкову весну – українські команди проводять перші матчі в той час, коли УПЛ ще не відновилася після зимової перерви. Крім того, і про це всі також говорили, один із лідерів Михайло Мудрик покинув «Шахтар» у міжсезоння.

Але, як напередодні пообіцяв наставник «гірників» Ігор Йовічевич, недоліки фізичної форми та ігрової практики його команда компенсувала духом. І, звичайно, важливу роль зіграв швидкий гол. Його автором став річний Дмитро Криськів, який опинився в потрібному місці після того, як Манданда парирував удар Михайличенка.

"Ренн", який після ЧС-2022 перебуває в ігровій кризі, намагався відповідати своїми атаками. І хоча французи часом помітно більше контролювали м'яч, прямих загроз воротам Трубіна практично не було. До перерви запам'ятався лише епізод із грубою помилкою Бондаренка, який вивів суперника один на один. Але голкіпер «Шахтаря» виручив свою команду.

А на останній хвилині той же Бондаренко виправився, вигравши дуель у голкіпера «Ренна» – 2:0. Більш ніж комфортна перевага і розуміння того, що французи прагнуть відіграти хоча б один м'яч перед матчем-відповіддю.

На жаль, це їм вдалося на 59-й хвилині, коли Токо-Екамбі виконав ідеальний навіс з лівого флангу. «Шахтар» ще мав моменти забити. Але незадовго до фінального свистка Сікан у боротьбі з захисником не зміг відправити м'яч у ворота. Результат – мінімальна перемога українського клубу перед матчем-відповіддю в Ренні, який відбудеться 23 лютого.

2022-23, Ліга Європи

Шахтар – Ренн 2:1 (2:0)

Цілі: Криськів, (1:0); Бондаренко Ам, 45 (пенальті) (2:0); Токо-Екамбі, 59 (2:1)

Шахтар: Трубін; Бондар В.; Матвієнко Н.; Конопля; Степаненко; Бондаренко А.М.; Криськів (до 59); Михайличенко Б.; Судаков; Траоре Л.Ш. (Петряк, 59); Зубков

Заміни: Сікан (з 84)

Запасний: Пятов; Фаріна; Тейлор Л.; Ракицький; Козік; Юрасек; Назарина; Топалов

Попередження: Степаненко 40; Михайличенко Б. 59

Ренн: Mandanda ; Омарі; труфет; Спенс Д.; Угочукву (Сантамарія, 59); Бурійо; Бєлосян; Гуйрі (Дуе Д., 43); Токо-Екамбі (Маєр Л., 59); Калімуендо (Мелінг, 84); Доку Дж. (Салах І., 43)

Підп: Алемдар; Сален; Дуе Г.; Ву К.; Родон; Teate; Тет
Попередження: Burijo 43; Угочукву 23; Наказ 85